Srpen 2012


Za barem II #40: WC cedulka

31. srpna 2012 v 0:46 | Fitli |  Počítačově
Zadání ZDE

Tfuj. Pořád s tím nejsem úplně spokojená, ale lepší už to nebude.

Muži:

Za barem II #57: KONEC párty

30. srpna 2012 v 22:50 | Fitli |  Deníček?
Zadání ZDE.

Sešlo se nás devět, byť ne najednou, na tuhle "párty". Všichni kromě sestřičky od nás ze školy, což bylo pozitivní, protože vzájemné seznamování mých přátel by bylo poněkud vysilující. Já jsem jakožto org musela přijít včas a taky jsem to dodržela. Budu muset něco organizovat častěji. Vypustili jsme parníčky, rychle je zase uklidili, když na nás přijelo auto "úklid parků a zahrad" snědli svačinku k vodě, vypili kofolu, pořešili spoustu důležitých věcí a šli zase domů.

Statistiky:
Nejvíc parníčků: TeeMalis (asi 30)
Nejmíň parníčků: Petržel (tři)
Největší parníček: sestřička (asi metr)
Nejmenší parníček: též sestřička (2cm?)
Bonus za další plavoucí modely: TeeMalis
Nejvíc sežral/a: já. Protože jste všichni moc upejpaví a já to nechtěla tahat dom.
Nejmíň sežral/a: Martin, protože odešel moc brzo a Holy, protože nechápe, že odmítnout bez udání důvodu pohoštění je vrchol neslušnosti
Nejlepší předmět: deštník (R.I.P.)
Nejmokřejší: všichni
Celkem parníčků: nepočítaně (přesně 37x-y2)

Za barem II #42: Svačinka k vodě

30. srpna 2012 v 20:11 | Fitli |  Vařím
Zadání ZDE.

Moje buchta k vodě s parníčkem. Teď když to všichni snědli, můžu říct, co v tom bylo. 2 hrníčky mouky, 1/2 hrníčku mouky, 3/4 hrníčku vody, 3 vajíčka, prášek do pečiva, kakao a... Cuketa je skvělá věc, kterou se dá nastavit cokoliv, tak proč ne buchta?

Poprvé se mi marcipán fakt povedl, jak jsem chtěla, snad proto, že jsem ho nedělala podle ničích receptů, ale spolehla jsem na nějkou svoji kuchařskou logiku. Proč tam cpát glukózovej sirup, když je tam spousta cukru, což je taky glukóza a kdyyž se naředí vodou, bude to sirup. Je v tom tedy jenom cukr a sušené mléko v poměru 2:1, tři lžíce vody na 250g sypké směsi a trocha mandlovýho aroma.

Sluníčko a kruh jsou obarveny kurkumou, v kruhu je jí fakt dost zapracováno, sluníčko je jenom natřeno kurkumou s vodou.

Za barem II #13: Přílohové ozdoby z rajských jablíček- Housenka

30. srpna 2012 v 19:30 | Fitli |  Vařím
Zadání ZDE.

Je tu rajčatová housenka. Chudinka byla ještě před vyfocení neznalým tatíčkem kromě hlavičky snězena, ale tranplantaci těla přežila a je připravena pro další snězení.

1. Deset věcí, které bych v tuto chvíli chtěla říct deseti různým lidem

30. srpna 2012 v 4:24 | Fitli |  O mně
Tak mě to chytlo taky. Neříkám, že to dodělám, třeba s osmým (myslím, žeje to on) dnem mám docela problém, ale pořád mě napadají věci, který bych tam někam napsala. A už vůbec to nebude jeden článek na den.

Tenhle první den je zvláštní. Vlastně je jen můj osobní,čtenář neví o čem budu mluvit a komu je to adresováno. Nedávám sem většinou nějaké šílené zpovědi o tom, jak mám všechny ráda a co si o nich myslím. Protože to sem podle mě nepatří. Tohle jsou spíš naprostý blbosti. Který bych z většiny mohla i říct, kdybych se nestyděla.

Zbytky prázdnin ve slevě

30. srpna 2012 v 1:51 | Fitli |  Deníček?
Začnu tím, že se moje myšlenky vrátily do normálu. Je mi fajn. Ale stejně se cítím jiná než před prázdninami a trochu se děsím toho, o kolik jiní budou ostatní. Stejně se ale těším.

Jo, už se docela těším do školy, na ty sympatičtější spolužáky, sympatičtější učitele, na to, že budu moct zase začít s čistým indexem. Ale stejně bych ty prázdniny ještě o něco protáhla. Prostě proto, že se mi zdá, že jsem ty dva měsíce volna neuvěřitelně promrhala. Chudák můj Seznam věcí, který chcu udělat o prázdninách, zůstal z víc než půlky nesplněn. Třeba bod: Přečíst povinnou četbu z loňska a udělat si výpisky mě fakt štve. Bylo by pěkný to z vlastní vůle fakt udělat i přes to, že ty pětky co jsem z toho dostala byly započítány do mé známy na vysvědčení. Bylo by pěkný si ty knížky fakt přečíst, protože je přečíst chcu, ale nechcu, aby se mi v tom nějaká učitelka šťourala. Jenže já to nestihla. A takových věcí je fakt hodně. Třeba Za barem. Achich ouvej. Mám jenom 11 splněných úkolů a dva zbývající dny. Ach jo.

Za barem II #56: Pozvánka na oslavu KONCE prázdnin

27. srpna 2012 v 18:59 | Fitli |  Počítačově
Kdo chce, nechť přijde, budu móóc ráda :-).

Za barem II #12: Domeček z krabice

27. srpna 2012 v 1:17 | Fitli |  Nezařaditelně patlu
Vítejte u dalšího dílu našeho seriálu NA NÁVŠTĚVĚ, tentokrát se podíváme k panu Policistovi Igráčkovskému a jeho ženě. Jejich skromný, ale úsporně zařízený a útulný domeček se nachází na samotě v severozápadní části Kadoleckých dvorských plání a je obehnán hustým romantickým porostem trávy vysoké.

Provázky

22. srpna 2012 v 0:17 | Ïvča |  Deníček?
Žiju. Hlásím, že pořád ještě žiju. Taky hlásím, že v Brně je větší vedro, než na Korsice. A že mám totálně divnou náladu. Totálně.

Poslední skoro rok, který jsem strávila s blogem a Fitli, byl úžasnej, objevila jsem svoje sebevědomí, svoje pravý já, byla jsem taková, jaká jsem chtěla být.

A teď nevím. Ještě nikdy jsem neměla náladu seknout s blogem. Ještě nikdy jsem nebyla na blogu závislá natolik, že by se jeho opuštění dalo nazvat seknutím, ale fakt to minule bylo takový plynulý opuštění místa k publikaci obrázků, ne čára. Žádný odtrhávání kusů sebe. Ale teď je teď. Necelej měsíc po Venduleee. Mám pocit, že jsme fakt nějak svázaný. Provázky. Dlouhý a neviditelný. Táhnou mě taky pryč, ale já tu chci zůstat. Už jen proto, že nemám důvod jít jinam.
Kam pořád spěcháme,
když nemáme kam jít,
proč si jen myslíme,
že tam je co chcem mít?

Jde o to, že jsem urážlivá. Všechno si beru moc osobně. Zjistila jsem, že je lepší se někam včas uklidit, než zůstat a být hnusná na ostatní (i když je otázka, zda ostatním ublížím víc, když na ně budu řvát a hádat se s nimi, nebo když se v tomhle stavu odklidím na několik hodin do lesa a nikdo neví kdy a jestli vůbec se vrátím.) Fitli v těchhle chvílích mizí hluboko v mé hlavě a já nevím, kdy a jestli vůbec se vrátí. Ale ona se vrátí, stejně jako jsem se vždycky vrátila já. Ïvča chce jít pryč a nechat ji tady. Jít dál, přestat se chovat jako dítě, ale zároveň té části mýho mozku, která je zodpovědná za samotný životní funkce je jasný, že s ní šlo všechno líp. Počkám tu na ni. Ale bude to chtít rekonstrukci. Novej design, nový názvy rubrik. Bylo by fajn to zvládnout zítra...

Provázky, co mě trhaj na kusy. Jsem loutkou vlastních citů a pocitů.

Může někdo říct něco co tak vůbec nemyslel?Neboj,odpustila jsem ti, jenom o tom musím přemýšlet. Můžu se s touhle náladou za jeden setkat na netu hned se dvěma lidmi, kteří vůbec nechápou můj způsob uvažování. A proč mi ti lidi připadají najednou důležití natolik, že musím o tom svém uvažování a jeho správností tak moc přemýšlet? Kde je Ta, co napsala článek o chlupatejch nohách?

Chci bydlet v bytě s okenicema a snídat českej chleba s domácí marmeládou. Přesně za čtyři nepochopitelně rozdělený kalendářní měsíce má být konec světa. A to je vtipný.