Červen 2012

Mezičlánek o Kašně

28. června 2012 v 23:53 | Fitli |  Deníček?
Och, jak já ji miluji! Dneska jsem v ní našla korálek, tak jsme zasnobeny. Je u ní teď většinou docela prázdno, parkoví lidi už asi odjeli do doopravské přírody. Já taky odjedu, ale nechce se mi. Tady mám Kašnu, deku, balkón a taky lidi. Ani nevíte, jak se mi bude celý prázdniny stýskat. Po všech, nebo alespoň po většině třídy. Dneska jsem si uvědomila, že mi balení za tábor prostě nestojí, radši bych zůstala v klidu v Brnečku. Já se na ten oddíl asi fakt pravděpodobně v blízké budoucnosti vybodnu. Dávám tomu tenhle tábor, ale mám fakt pocit, že už si tolik nerozumíme, alespoň to jádro. Jo, těším se tak na tři nebo čtyři lidi, ale ostatní mi už fakt docela lezou krkem. Aspoň, že od toho už nic neočekávám a nebudu z toho zklamaná. Třeba to bude ještě dobrý. Třeba.

Ale ke kašně, nevím, jestli se tam dostanu ještě zítra, tak jsem si to tam dneska užívala co nejvíc. Skvěle se tam třídí myšlenky a sledujou psi a lidi.


Kašnoplavec

Tuší že je depresivní?

24. června 2012 v 2:53 | Ïvča |  Papírově

Špejle, tuš a mučení papíru. Moje nová oblíbená technika. Takovejchhle rychlovek mám milion. Někdo by o tom podle barevnosti prohlásil, že je to depresivní, ale mně by to navadilo, jako někomu :-). Stýská se mi po ŠVP, fakt že jo...

Jen tak v jednu

24. června 2012 v 2:45 | Ïvča/Fitli, prostě já |  Deníček?
Já mám potřebu se ještě dneska (Vono už je zítra? Perkele.) napsat něco jenom tak, nějak mi to chybí.

Štve mě moje lenost. Řekla jsem si, že dneska uklidím, abych o prázdninách přijížděla do uklizeného, abych si vytahala věci z baťohů, který si budu muset sbalit, abych nezjistila v den odjezdu na tábor, že mi v neumytém ešusu vznikla nová forma života. Ani jsem na to nešáhla. Taky bych si měla vytvořit kostým na tábor, ale to krachlo na tom, že si neumím vybrat rasu. Která středozemská rasa je nejlepší? Hobit by byl super výmluva pro to, že mám chlupatý nohy a moc žeru, ale povahově mám nejradši trpaslíky a docela i lidi... A na elfy si zas umím aspoň trochu představit oblečení. Trpaslíci budou chtít být všichni... Tfůůů. Začnu od svýho kovovýho pásku. Na co se nejlíp hodí můj kovovej pásek?

Baví mě fotit zdroje vody ve městě, páč jsem kašnofil. Tohle je na zelňáku a je nad tím nápis ZÁKAZ PRANÍ ZBOŽÍ URČENÉHO K PRODEJI

Znáte někoho jinýho, kdo by miloval kašnu? Já tu svou fakt miluju Jako Toníka a Marčíska. Musím ju přidat do idollistu. Dneska jsem v ní byla v noci cestou z divadla. Představte si, že v noci nestříká! Šli jsme se sestřičkou z divadla a trochu jsme přes ni proběhly. Připadala jsem si tam v těch dlouhejch divadelních šatech úžasně. Zítra jdu do akquaparku do Olomouce, ale to není kašna. I když, mohla bych tam jít až se vrátím, jestli nebudu moc přemáchaná, stejně musím sestřičce ukázat malou kašničku na Svoboďáku, protože jsem objevila, že když jí zacpete některý ze čtyř otvorů, tak ty ostatní stříkají víc a já jsem zatím nemohla zjistit, jak moc stříká, když zacpete tři, protože nemám tři ruce a když jsem se snažila zacpat dva jenou rukou, tak mně nepěkně postříkala obličej. Je zlá. Jo, a noční parkoví lidi jsou fakt fajn.

Chtěla jsem na zítřejší vánoce upéct nějaký cukroví, ale to mi matička zakázala, protože nechápe, že když jsem vstávala o půl druhé, tak teď nepotřebuju jít spát. Nakonec jsem to ukecala aspoň na jeden článek, kterým se nezasviní kuchyň. Pak půjdu spát na balkón. Sestřička se tam už odstěhovala úplně, má tam matrac, stůl, vodovky, milion knížek... Já tam spím taky ráda, ale většinou su vzhůru tak dlouho, že nechcu sestřičku budit. Loni jsem tam spala skoro celý léto, jednou jsem dokonce dostala jakousi neopodstatněnou potřebu být blíž těm šutrům v betonu a tak jsem spala bez matrace. Docela to bolelo.

Teď jsem několik minut jenom tak slintala nad Toníkovým profilem na Sonátích stránkách. Zjišťuju, že ho miluju asi víc, než svoje ostatní idoly, byť jiní třeba i zpívají a skládají líp. Asi je to tím, že je tak krásnej. Pouštím si teď jeho nejoblíbenější písničky z jednotlivejch alb a zjišťuju, že bych mnohdy asi vybírala stejně, ale asi je docela normální, když se vám líbí písničky, který se líbí tomu, kdo je složil.

Mám teď takovou nudnou línou prázdninovou náladu, netěším se na ty oficiální prázdniny, nemám proč, pak budu oddělena od Kašny, spolužáků, všeho...měla bych si udělat seznam toho, co chci přes prázdniny udělat, ať se nenudím a pak nelituju promarněnýho času...

Jo, a potom jsem vám chtěla poslat tohle. Jestli sem lozí třeba takovej Matěj (jakože si trochu myslím, ale nevím to jistě, že se někdy prokecl), tak se mu to bude určitě líbit. A vám ostatním taky. Strašně mě to baví všechno projíždět, už mám za sebou většinu té hnědé části hlavního kontinentu, ve které jsem se docela vyznala už předtím, ale pak půjdu do absolutně neprozkoumaných částí metalového světa, už se těším.

edit: Pojmenuju článek Jen tak v jednu a jeho psaní se protáhna do tří, chmm...

Kašničko na Moraváku, chemická má milovaná

21. června 2012 v 22:38 | Fitli |  Fotím
V tomhle vedru není nic lepšího než si na Moraváku naložit nohy do kašny a sledovat ostatní, kteří činní podobně. Za poslední tři dny už jsem tak strávila aspoň hodinu, ale asi i víc. Mám pocit, že někteří tam chodí stejně jako já pořád dokola. Třebe holka s růžovejma vlasama a dvěma psama. Poznala jsem ji podle psa, ale ty vlasy vypadaly taky povědomě. Tu kašnu prostě miluju, když byla obrovská výluka na České, chodila jsem dennodenně po jejím obrubníku a vždycky jsem se do ní podívala, byl to super rituaál. Ale šaliny už pěkně dlouho jezdí normálně, tak mám smůlu.

Šťastné a veselé

21. června 2012 v 18:55 | Fitli |  Deníček?
Tak už se nám zase blíží Vánoce. Sever-rat je vyhlásil na neděli, a když o tom tak přemýšlím, tak už je vlastně 24.6. slavím docela douho (stylem "jé, dneska jsou Vánoce.") Na dárky se asi vykašlu, ale nějakou rostlinu bych ověsit mohla. A vyrobím přáníčko.

Včera se mi povedlo rozmlátit paměťovku natolik, že už ji foťák neuměl přečíst, tak jsem si musela koupit novou a hned ji vyzkoušet, tak jsem jela do města fotiti lidi a narazila jsem na tyhle. Jsou správní. Měli tam svařák a stěžovali si, že je zima. Nejdřív jsem si je jenom tak fotila, ale oni řekli, že se mám vyfotit s nima. Byli to už druzí cizí lidi na ulici, kteří o mně říkali, že jsem červená karkulka. Ten co to fotil se prý právě vrátil z Norska a půjčil mi tu šálu (to je jediná útěcha, že kdyby mi ukradl foťák, ukradla bych mu šálu, chacha.) Dala jsem jim svůj mail, aby si u mě mohli vyškemrat fotky, protože já jsem nemohla najít nic, kam bych si ten jejich mohla zapsat. Snad se ozvou :D.


Já se tak ráda přátelím s lidma na ulici, po tomhle jsem fakt vždycky toužila. Jenom jsem moc stydlivá v mluvení. Stydím se za to, jak jsem stydlivá. Na koncertě Poletíme? musela o všechny autogramy škemrat Lemonpie, ale tohle jsem teď docela zvládla. Dostala jsem občanku (to vydávání prvních občanek je úplně debilní, ale stěžovat si budu jindy) a ta mi nějak dodala sebevědomí. Je ftipná. Mám tam takovou zláčskou fotku, ale jinak se mi strašně nelíbí ta barva. Chci černou občanku. Nebo aspoň třá zelenou jako šalinkartu, ale ne modro-růžovou. Holy tvrdí, že je to vyblitá trikoló a ja to vznešené. Pfff.

Jen pár fotek

11. června 2012 v 0:03 | Ïvča |  Fotím
Já na vás pěkně kašlu. A ještě pěkně kašlat budu, protože jsem si schválně nechala omezit počítač. Občas nechápu, jak jsem mohla vymyslet něco takovýho, ale na druhou stranu to asi bude lepší. Takže teď hodina denně, dokud si neudělám pořádek ve všem ostatním.

Byla jsem na chalupě. Bylo hnusně. Nesnáším ten pocit, když venku leje a jedenáct lidí je nacpanejch v jediné vytopené místnosti, hrajou tu jedinou deskovku, kterou zrovna hrát nechcete a když se rozhodnou jít konečně ven, zbývá vám posledních dvacet stránek rozečtené knížky.

Každopádně jsem aspoň trochu fotila rozpadlý baráky. Naše chalupa je v mrňavé vesnici s ani ne deseti domy, z nichž je jenom jeden trvale obydlen. A je tam krásná zřícenina. Byla jsem tam teď poprvé. Zahrádka vypadá celkem slušně, dokonce tam byly vidět letošní kroky v trávě, dost by mě zajímalo, kdo tam byl, ale uvnitř domu je džungle. Dokonce tam visí ze stromů liány břečťanu, nebo co to je. Musím tam zajít někdy až nebude všude mokro, musí to být krásný snicí místo...Myslánka

5. června 2012 v 22:47 | Ïvča, Fitli, já |  Ïvča, Fitli a zbytek vesmíru
Tohle bude nadlouho. Chci toho sem napsat tolik, kolik dokážu. Postupně po odstavečcích po vzpomínkách. Dokážu to. Pamatuju si každou blbost...

Obvykle si nejlíp pamatuju pocity a to, o co v situaci šlo, za tím jsou slova nejhorší to je s obrazy. Mnohdy vím, kde se dávný děj odehrával, o co tam šlo a kdo co zhruba řekl, ale vidím ho místo svýma očima třeba zvrchu. Je to divný.Ta obrazovo dějová Potterovská myslánka by mi nemohla fungovat.

Jeden mandel

4. června 2012 v 20:10 | Fitli |  Deníček?
Och, och, to je přesmutné, jsem podle svýho sešitu občanky (perkele, já nevedu sešit občanky) trestně odpovědná. Ne že bych něco nekalého plánovala, ale stejně... Nikdo se zatím neobtěžoval mi vystavit občanku a to je zajisté trestné a já jsem trestně odpovědná. Ale i kdyby mi ji někdo vystavil, tak bych ji ztratila a to by bylo určitě ještě trestnější. Jsem celá trestná. Ztrestám se tím, že budu kašlat na školu a v životě bez řádného vzdělání nic nedokážu.
Komicky trestně žůžová chatka focená nejúžasnější zrcadlovkou pana Jukky, našeho fyzikáře