Prosinec 2011

Nic

27. prosince 2011 v 3:02 | Ïvča |  Odpadky, Nicy a jiné zhovadilosti
Sedím na posteli,
nic,
tadantadatanadadanada,
nic,
tři ráno,
nic
a nechce se mi spát.
Nic.
Já.
Lappi.


Áno, klasický blogový řetězák :D

16. prosince 2011 v 21:40 | Ïvča |  O mně
Já nemám přece zapotřebí se takhle ztrapňovat...ale mě to prostě baví vyplňovat...

1. Celé jméno: Ïvča Prapodivná..
2. Přezdívky: Žeby Fitli?
3. Narozeniny: jeden krásný jaroletní den..
4. Místo narození: Brno
5. Znak zvěrokruhu: Narodila jsem se prý mezi samýma ukecanýma egoistama, ale k čemu je člověku dobré něco takového vědět?
6. Pohlaví: Hermafrodit
7. Třída: Ve vlaku obvykle druhá...
8. Škola: Taková ta divná budova na ulici s nápisem Gymnázium na ulici našich romských spoluobčanů...
9. Funkce: Ta, co si Joe čte její blog když nemá co dělat, ta, co umí akorát šifrovat a ta, co dává nažrat potkaní smečce..
10. Město: Brno a Lisabon :-)
11. Celé nick jméno: Ïvča?

Za dveřmi je....aneb moje slohovka na češtinářské olympiádě

12. prosince 2011 v 23:11 | Ïvča |  Píšu
Ten papír jsem nakonec našla, tak to tady máte. Nemůžu tomu uvěřit, ale jsem třetí :-).

Za dveřmi je chodba. A za tou chodbou jsou dívčí záchody. Mám vážně štěstí, že jsme zrovna v této třídě a já se můžu koukat skrz ony dveře i přes zeď na druhé straně chodby a prozkoumat i to nejtemnější zákoutí každé z kabinek.

Ptáte se proč? Přece si nemyslíte, že záchody ve druhém patře u schodiště číslo tři, u tajemného barevného výklenku, u naší třídy a u učebny tak podivného předmětu jako je hudební výchova mohou být obyčejné? Jistě že nejsou.

Pokud jste ženského pohlaví, můžete se o tom přesvědčit sami. Za těch dva a půl roku se mi nejednou stalo, že se na oněch záchodech ozývalo podivné kvílení. Nevěnovala jsem tomu pozornost, ale jednou jsem se o tom zmínila doma.
Moje mladší sestra měla okamžitě jasno: ,,A nemáte tam náhodou Ufňukanou Uršulu?"

Pch, Ufňukaná Uršula. Jsme snad v Bradavicích? Ne, my jsme na gymnáziu na Příční, Příčné, nebo jak tomu chcete říkat. Takže to musí být někdo jiný ufňukaný. Snažila jsem se vypátrat, jestli v blízkosti těch záchodů někdy někdo zemřel, ale neuspěla jsem. Asi se přistěhovala.

Záchody s uplakaným duchem ovšem znamenají ještě jednu věc. Vchod do tajemné komnaty, kterou dokáže otevřít pouze Áčákův dědic. Moje teta chodila do úplně první primy A v této budově. Můžu se tedy považovat za dědice? Mám ještě rok a půl na to, abych se do komnaty dostala. A pokud se mi to nepovede, musíme ještě nějakých deset let počkat na děti lidí z tetiné třídy. Ale potom už se těšte na MATEstrašidlo!

Sněhulák v Malování

5. prosince 2011 v 22:24 | Ïvča |  Počítačově
Dneska jsem měla krásně volné odpoledne, kdy bych toho stihla tolik udělat, ale to bych to nesměla být já. Ještě cestou ze školy v šalině mě napadlo nekolik témat na článek, ale jakmile jsem sedla k počítači, tak jsem buď zapoměla, co to bylo, nebo mi to najednou přišlo jako naprostá blbost. Třeba si ještě vzpomenu.

Důležité je, že si Joe založila (zase jsem pro změnu inspirovala já ji) další blog a já doufám že u něj vydrží (a taky doufám, že vydržím já tady.)

Tak abyste nikdo neřekli, že Joe něco dělá a já ne (ale já jí radila- jak se vkládá perex, odkaz, video....), tak jsem vám alespoň nakreslila sněhuláčka v Malování :-P (a pokračuju v psaní dva měsíce staré oddílové kroniky, ale ještě jsme v ní ani nedošli na start orienťáku, o kterým mám psát a už je to jedna A4, tak nevím)


Tož se mějte :-)

Fitli možná konečně uveřejní první deníčkový článek

1. prosince 2011 v 21:01 | Ïvča |  Deníček?
Já už jsem se něco tolikrát snažila napsat, ale nikdy to nestihnu a začne se dít zase něco jinýho a já najednou nevím co jsem chtěla psát...Ono je dost divný psát jeden zápis do deníčku třeba týden. Tak tentokrát fakt jenom rychle.
  • Z pátka na jsem byla s rodinkou v Blansku na poslední letošní šifrovačce, Megbolondulu. Na šestou šifru z deseti jsme přišli někdy v devět jako druzí (docela úspěch) a zůstali jsme tam do konce, tedy do dvou ráno. Naštve.
  • Když jsme přišli k autu, zjistili jsme, že nám nějakej blbec urazi zrcátko. Zachránila nás jenom moje izolepa, jinak by nám celu cestu dom krásně vlálo jenom na kabelu.
  • V neděli jsme jeli (pořád ještě s ulomeným zrcátkem) na chalupu. Podívali jsme se na nový kamna, dali nažrat "větvožroutovi" a jeli jsme zase dvě hodiny dom. Takovej klidnej den.
  • V pondělí mi byla jedním klukem doporučena Avantesia. Až na pár skladeb mi ale připadá taková dost nijaká
  • V úterý jsme byli se třídou na dramaťáku (a já se vás ptám, jak dělá minotaurus) .Potom jsem psala biologickou olympiádu (sice jenom proto, že byla šance, že se tím uliju z češtiny, ale i tak jsem byla 11. z 36) a dodatečnou písemku z fyziky a došla jsem k názoru, že vzoreček m/2*v2 se nedá odvodit během písemky. Ještě že mám Joe. Odpoledne jsem byla na schůzce a jsem si čím dál víc jistá, že už nejsem zamilovaná. Konečně.
  • Ve středu jsem se snažila úplně všecko fotit, ale nějak se to nepodařilo, skončila jsem s tím asi druhou hodinu ve škole (protože byla mimojiné děsná tma.) Neodolala jsem 30%slevě v jednom sekáči a koupila jsem si svetr. Znepokojeně zjišťuji, že začínám být závislá na nakupování v sekáčích. Zamilovala jsem se do Van Canto.
  • Dneska jsem byla pro změno na češtinové olympiádě. Byla jsem jedna z mála, co se tam docela těšili a bylo to lehčí než jsem čekala. Docela jsem se bála slohovky, ale téma "za dveřmi je..." se mi docela líbilo-psala jsem o ufňukaném duchovi na našich školních záchodech, ale nemůžu najít papír s cvičným návrhem. Jestli ho ještě objevím, tak to sem přidám.
  • Teď se chystám Očíčkovi v záhlaví uplést rukavice a dopsat článek o svejch kamarádech, ať víte o kom mluvím. Ještě by se hodilo spatlat nějaký design do vánoční soutěže na blog.cz a začít s dárečkama. Zatím mě napadají jenom pro Holy, Mari, Joe a Sestřičku. Mno uvidíme, jdu si radši (poprvé po několika měsících) psát úkoly.